foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

W niedzielę 3 maja 2015 r., w 224 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w świątecznej, rodzinnej i patriotycznej atmosferze odbył się spacer po Przemkowie i Parku Miejskim.

 

W miejscu spotkania, przybyłe osoby przywitał Burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak oraz dyrektor Przemkowskiego Ośrodka Kultury Bogumiła Ornatowska - Cichoszewska. Uczestnicy wydarzenia swoimi strojami, flagami i rekwizytami w biało-czerwonych barwach podkreślali charakter tego jednego z najważniejszych narodowych świąt.

Po blisko dwugodzinnej wędrówce w towarzystwie przewodnika Lucjana Zawadzkiego zmęczeni ale w doskonałych nastrojach uczestnicy dotarli na Leśną Górę, gdzie przy ognisku odbyło się wspólne biesiadowanie i śpiewanie patriotycznych pieśni. W imprezie wzięło udział 60 osób w wieku od malucha do seniora.

Organizatorzy serdecznie dziękują pani Monice Urbaniak – Halla, dyrektor Domu Wczasów Dziecięcych za udostępnienie miejsca piknikowego oraz Pawłowi Purgałowi i Agnieszce Maksym za gitarowy akompaniament.

 

Zdjęcie zbiorowe pod biblioteką Grupa wyrusza spod biblioteki Przystanek wśród drzew. Grupa przed pomnikami przy dawnej kapliczce. W trasie leśną ścieżką. Wspólne ognisko na zakończenie spaceru.

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.