foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

  Zakończył się projekt realizowany przez Przemkowski Ośrodek Kultury „Wakacje z Pok-iem, kulturalnie i fajnie”, w którym brało udział 35 osób – uczniów przemkowskich szkół. Dzięki finansowemu wsparciu Fundacji KGHM „Polska Miedź” dzieci spędziły ten czas w sposób bardzo urozmaicony.

Były zajęcia rekreacyjno – sportowe na szkolnym boisku i w Parku Miejskim, ale też w wiosce rycerskiej w Ostaszowie i na nowopowstałym polu paintballowym „Fireball Park” w Przemkowie. Były ogniska z kiełbaskami oraz warsztaty taneczne, plastyczne i nauka tworzenia balonowych figurek. Bardzo ciekawa była wizyta w remizie strażackiej i spotkanie z policjantem, podczas którego okazało się, że dzieci w znakomitej większości wiedzą jak w bezpieczny sposób spędzić wakacje, jak unikać niebezpieczeństw i udzielić pomocy potrzebującej osobie. Była kąpiel w zielonogórskim aquaparku „Wodny Świat” i zabawa w Parku Krasnala w Nowej Soli. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na udział w dwóch rajdach rowerowych do wilkocińskich, poradzieckich bunkrów i na ruchomą wydmę śródlądową. Wielką atrakcją było zwiedzanie Panoramy Racławickiej i nowego Afrykarium we wrocławskim ZOO. Zakończenie „Wakacji z POK-iem” odbyło się w Górach Sowich. Przejście trasą ekstremalną Podziemnego Miasta Osówka i wejście na szczyt Wielkiej Sowy było sprawdzianem wypracowanej przez dwa tygodnie kondycji, integracji i grupowej odpowiedzialności.

Organizatorzy i uczestnicy projektu serdecznie dziękują za wszelkie formy wsparcia i okazanej sympatii – Fundacji KGHM „Polska Miedź”, Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej w Przemkowie i Pani ze sklepiku na ul. Lipowej.

   Wycieczka rowerowa Wydmy śródlądowe Wizyta w Afrykanarium Spotkanie z policjantem Nauka balonowych figurek Wakacje z POK

 

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.